FLANDERS CLUB

Pro ty, kteří mají zájem o zasílání informací o nejdůležitějších událostech a zajímavých nabídkách z Flander.

Reportáž z Flander

Láska na první pohled

Vlámové umějí žít a naučí vás to během jediné návštěvy

Kouzlu Flander podlehnete snadno. Historické skvosty, romantická zákoutí a také jedinečné lahůdky z nich dělají výjimečné místo, kde si užijí všechny vaše smysly.

 

Moje žena je gurmán. Na svatební cestu jsem ji vzal, ostatně jak jinak, do Flander, a tam se zamilovala. Učarovaly jí romantické Bruggy a jejich vyhlášené pralinky. Jako správný gurmán hned odhalila, že nejlepší jsou ty moderní z The Chocolate Line a tradiční ze Sukerbuyc. Takže z Flander se teď pokaždé vracím… hádejte, s čím? Správně, s pralinkami. Ale nejen pralinkami živa je moje žena. Ve Flandrech objevila nevídané kulinářské delikatesy a podlehla kouzlu pokrmů jednoho z nejlepších kuchařů Flander Jo Nelissena v jeho bruggské restauraci Saint Amour.

A se stejnou vášní jako Bruggy si moje manželka zamilovala i středověký Gent s útulnými hospůdkami a obrovskou nabídkou tradičního jeneveru a skvělých belgických piv. Zvítězilo u ní na celé čáře trapistické pivo Westmalle. Když ho upíjí z buclaté sklenice na vysoké nožce, má stejně spokojený výraz, jako když si vybírá z krabičky pralinku, kterou jsem jí přivezl z cest.

Váš Daniël Hagen, ředitel Flanderské turistické informační kanceláře a cestovní kanceláře Dutch Masters

Pralinky
Daniel Hagen
Jenever
     
     
     
    © Flanderská turistická informační kancelář & Dutch Masters 2011